OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 29 październik 2023r. XXX Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela października, w kalendarzu liturgicznym rokrocznie obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego parafialnego kościoła, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Ale z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Boga. Musimy zadbać o to, aby nasz parafialny kościół ciągle piękniał, aby również od strony materialnej był miejscem godnym swego Gospodarza. Jesteśmy to winni również wobec przyszłych pokoleń, które tu po nas przyjdą, aby uzewnętrzniać swoją wiarę i chwalić Trójedynego Boga.

2. Msze Święte od wtorku do soboty będą odprawiane o godz. 17.00. Wynika to ze zmiany czasu i potrwa do 1 kwietnia.

3. W środę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. . W naszej parafii Msze Św. będą sprawowane według następującego porządku: Łomnica – 8.00, Kępa – 9.00, Leżenica – 10.00 z procesją na cmentarz, Róża Wielka – 12.00 z procesją na cmentarz. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności.

4. W czwartek, 2 listopada, w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tak zwany Dzień Zaduszny. Msza Święta w Róży Wielkiej o godz. 17.00, nie będzie Mszy Świętej w Łomnicy i Adoracji Najświętszego Sakramentu.

5. Od czwartku przez cały listopad będziemy modlili się za zmarłych wypisanych na kartkach wypominkowych po Mszy wieczornej.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W naszych modlitwach w czwartek będziemy dziękować za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie daru Bożego, dodatkowa Msza Święta w Róży Wielkiej o godz. 18.00. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi przed Mszami  w czwartek i piątek. W sobotę powierzymy naszą wspólnotę parafialną Matce Najświętszej, tych żyjących, ale i tych, którzy odeszli już do domu Pana, Tej, która jest naszą Królową.

7. W sobotę spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej po Mszy Świętej o godzinie 17.00.

8. Objazd chorych i starszych osób ze Spowiedzią i Komunią Św. w sobotę od godz.: 9:00. Zapisy tych osób w Zakrystii lub Biurze Parafialnym.

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest