OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 30 STYCZNIA 2022 R. – IV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.

2. W środę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela”. Msze Święte z błogosławieństwem świec w Róży Wielkiej o godz. 17:00.

3. Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.

4. W czwartek, 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło. Na zakończenie Adoracji Najświętszego Sakramentu będzie można przyjąć błogosławieństwo św. Błażeja.

5.W piątek na Mszę o godz. 18.00 w Róży Wielkiej zapraszam młodzież, która rozpoczęła przygotowanie do sakramentu bierzmowania do Róży Wielkiej.

6.W Sobotę podczas Mszy Św. o godz.: 17:00 dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. będą miały poświęcone świece, a po Mszy krótkie spotkanie dla rodziców.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź Św. przed Mszą świętą w piątek w Leżenicy i Róży Wielkiej oraz podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

8. Objazd chorych i starszych osób w sobotę, od godz: 8:30. Zapisy tych osób w Zakrystii lub Biurze Parafialnym.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

10. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.

Na koniec jeszcze prośba związana z rosnącą w ostatnich dniach dramatycznie liczbą zachorowań na COVID-19. Proszę uważajmy wzajemnie na siebie, zadbajmy o wzajemne bezpieczeństwo i jego poczucie. Stosujmy się do obowiązujących przepisów sanitarnych, zasłaniajmy w kościołach usta i nos, zachowujmy odpowiedni dystans i zalecenia dotyczące formy przyjmowania Komunii Świętej. Ale też: z wrażliwą wyobraźnią wspierajmy zwłaszcza naszych sąsiadów: chorych, samotnych, odbywających kwarantannę, a szczególnie tych, którzy opłakują swoich zmarłych. Kto wie, czy nie to właśnie jest najpilniejsza forma naszej miłości do Kościoła.

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest