OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 29 STYCZNIA 2022 R. – III NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje” (List apostolski Ojca Świętego Franciszka „Aperuit illis”, nr 8). Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych.
 2. We wtorek, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
 3. W środę, 26 stycznia, w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest Dzień Islamu. To dzień wspólnej modlitwy i szukania tego, co łączy katolików i wyznawców Allaha.
 4. W czwartek, Zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 5. Tego dnia 27 stycznia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ogarniemy modlitewną pamięcią wszystkich członków narodu żydowskiego, którzy zginęli w wyniku hitlerowskich zbrodni, a także tych, którzy niosąc im pomoc, zostali zamordowani.
 6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 7. OD LUTEGO KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA BĘDZIE W ŚRODY PO MSZY ŚWIĘTEJ DO 19.30 A NIE W SOBOTY.
 8. Słowa podziękowania za pomoc w renowacji pasyjki do krzyża chcę skierować do Pana Mariusza Reczulskiego, dziękuję za dokonanie rzeczy, która wydawała się niemożliwa. Dziękuję również wszystkim, którzy złożyli ofiary na remont kościoła w Róży Wielkiej.
 9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na słowo Boga zapisane na kartach Pisma Świętego oraz trwania w bliskości z Chrystusem

W tym tygodniu patronują nam:

 • poniedziałek, 24 stycznia – Święty Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, patron dziennikarzy;
 • środa, 26 stycznia – Święci Biskupi Tymoteusz i Tytus (I w.), bliscy współpracownicy Świętego Pawła Apostoła;
 • piątek, 28 stycznia – Święty Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, filozof i teolog chrześcijański.

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest