OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 3 grudnia 2023r. I Niedziela Adwentu

 1. Intencja papieska: Módlmy się, aby osoby niepełnosprawne znalazły się w centrum uwagi społeczeństwa, a instytucje oferowały programy, które zwiększą ich aktywność.
 2. Intencja parafialna: Módlmy się o przeżycie w mocy Ducha Św.  czasu adwentu i Bożego Narodzenia.
 3.  W dzisiejszą, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, nowy rok kościelny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Rozpoczynamy również okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana – to nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, lecz również jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.
 4. Odczytywana dzisiaj Ewangelia wzywa nas do czujności i modlitwy. Weźmy ją zatem głęboko do serca i zaangażujmy się całkowicie w to adwentowe oczekiwanie. Niech pomocą w tym będą tradycyjne adwentowe nabożeństwa, czyli Msze roratne, na które serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych od wtorku do piątku o godz.: 17:00. Zachęcamy do licznego udziału w dzieci i młodzież w „roratach” środowych , a rodziców proszę, by pomogli swoim dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe, serduszka z dobrymi uczynkami i w miarę swoich możliwości zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła.
 5. Postarajmy się, aby głęboko przeżyć okres Adwentu, aby nie była to tylko codzienna krzątanina i gonitwa w przedświątecznych przygotowaniach, lecz aby Adwent stał się czasem prawdziwego przygotowania na spotkanie z Tym, który stał się jednym z nas dla naszego zbawienia. Może warto przystroić odpowiednio nasze domy i mieszkania w adwentowy wieniec z czteroma świecami, powrócić do wspólnej, rodzinnej modlitwy czy skorzystać z sakramentu pojednania.
 6. W środę wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego na przełomie III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni.
 7. Podczas Mszy Św. w środę o godz: 17:00 zostaną poświęcone medaliki dzieciom pierwszokomunijnym.
 8. W piątek, 8 grudnia, będziemy świętować Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny z racji uroczystości, nie obowiązuje nas piątkowy post jakościowy.
 9. W przyszłą niedzielę – w drugą niedzielę adwentową będziemy szczególnie się modlić w intencji naszych braci i sióstr katolików na Wschodzie, a także będziemy mogli wspomóc ich naszą ofiarą materialną. Zbiórka do puszek przed Kościołem na ten cel.
 10. Obchodzącym urodziny i imieniny w tym tygodniu składamy najlepsze życzenia.
 11. Są do nabycia świece „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Duża – 20 zł., małe 10 zł. oraz opłatki na stół wigilijny (ofiara dowolna). Zachęcamy także do nabywania prasy katolickiej.

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest