OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 30 Czerwca XIII Niedziela Zwykła

1. „Nie bój się, wierz tylko” – dzisiaj te słowa Pan Jezus kieruje do każdej i każdego z nas. Warto rozpoczęty czas wakacji wykorzystać do pogłębienia wiary i relacji z Bogiem.

2. Przypominamy, że rozpoczynający się jutro lipiec tradycyjnie poświęcony jest czci Najdroższej Krwi Chrystusa. W lipcowe dni zachęcamy do modlitwy Litanią do Krwi Chrystusa.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej w piątek, od godz. 16:30  w Róży Wielkiej i od 17.45 w Lezenicy oraz w czwartek o godz: 18:30 podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu. Msza Święta w w Róży o 17.00 i w Leżenicy o 18.00

4. Objazd chorych i starszych osób w sobotę, od godz: 9:00. Zapisy tych osób w Zakrystii lub Biurze Parafialnym.

5. W sobotę, po Mszy Świętej nabożeństwo z racji I soboty miesiąca.

6. Pragną zawrzeć związek małżeński:

– Andrzej Piotr HOLECZKI, st. wolnego, zam.  Szczejkowicach,

– Joanna SZAK, st. wolnego, zam. Róży Wielkiej (obecnie Szczejkowicach).

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

8. Składamy najserdeczniejsze życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny i imieniny. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje, życzymy bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • W środę, 3 lipca – św. Tomasz, Apostoł, który według tradycji miał zanieść Dobrą Nowinę do Indii, a jego wyznanie wiary winno być dla nas stałą inspiracją.
  • W sobotę, 6 lipca – bł. Maria Teresa Ledóchowska, patronka dzieł misyjnych w Polsce, która swoje talenty i zdolności poświęciła dziełu misyjnemu Kościoła, zwłaszcza dla rozkrzewiania wiary w Afryce.

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest