OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 30 lipca 2023r. XVII Niedziela Zwykła

1. W najbliższym tygodniu przekroczymy progi sierpnia. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję! Naszym pośrednikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

2. We wtorek, 1 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione.

3. Tego samego dnia mija 79. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność ojczyzny winni jesteśmy przynajmniej naszą modlitewną pamięć. Rozpoczynają się też Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, które będą trwały do niedzieli, 6 sierpnia z Papieżem Franciszkiem pod hasłem: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” Łk 1, 39. Z Polski udział w nich weźmie ok. 25 tysięcy młodzieży.

4. W piątek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona wszystkich proboszczów.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca możemy skorzystać z sakramentu pojednania w Róży Wielkiej od godz: 16:30 o godz: 17:00 Msza Święta w Leżenicy Msza Święta o godz. 18.00 spowiedź mrzed Eucharystią.

6. Objazd chorych i starszych osób w sobotę, od godz: 8:30. Zapisy tych osób w Zakrystii lub Biurze Parafialnym.

7. W sobotę, o godz: 18:30 nabożeństwo z racji I soboty miesiąca.

8. W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Akt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak mizerne i niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu potęgi Bożej. I dzisiaj każdego z nas Chrystus wzywa do przemiany. Obiecuje, że będziemy razem z Nim królować, jeśli tylko będziemy pamiętali o tym, co dla nas Bóg przygotował, jeśli będziemy karmili się Jego słowem i Ciałem, ufnie i wytrwale się do Niego modlili i służyli bliźnim. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

9. W przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz: 10:00 spotkanie członków Żywego Różańca.

10. Pragną zawrzeć związek małżeński:

– Weronika MAJEWSKA, st. wolnego,

– Jerzy FEDYNIAK, st. wolnego.

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest