OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 30 października 2022 R. – XXXI Niedziela Zwykła

Dzisiaj obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła w tych świątyniach, których data poświęcenia nie jest znana. To również okazja do uświadomienia sobie, że gdy modlimy się w świątyni, celebrujemy Mszę Świętą, jesteśmy przez Boga uświęcani, by dawać świadectwo we współczesnym świecie. Niech będzie to przyczynkiem naszego dziękczynienia Panu Bogu i uwielbiania Go. Po Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i „Te deum”.

1. 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. . W naszej parafii Msze Św. będą sprawowane według następującego porządku: Łomnica – 8.00, Kępa – 9.00, Leżenica – 10.00 z procesją na cmentarz, Róża Wielka – 12.00 z procesją na cmentarz. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności.

2. Msze Święte od wtorku do soboty będą odprawiane o godz. 17.00. Wynika to ze zmiany czasu i potrwa do 1 kwietnia.

3. 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. Msza św. w Róży Wielkiej o godz: 17.00. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

4. Od środy przez cały listopad będziemy modlili się za zmarłych wypisanych na kartkach wypominkowych.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W naszych modlitwach w czwartek będziemy dziękować za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie daru Bożego, dodatkowa Msza Święta w Róży Wielkiej o godz. 18.00. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi przed Mszami i w czwartek podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00. W sobotę powierzymy naszą wspólnotę parafialną Matce Najświętszej, tych żyjących, ale i tych, którzy odeszli już do domu Pana, Tej, która jest naszą Królową.

6. W sobotę spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej po Mszy Świętej o godzinie 17.00.

7. Objazd chorych i starszych osób ze Spowiedzią i Komunią Św. w sobotę od godz.: 9:00. Zapisy tych osób w Zakrystii lub Biurze Parafialnym.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest