OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 31 grudnia 2023r. Uroczystość Świętej Rodziny

1. Dzisiejsze święto nasuwa nam wszystkim temat do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Rodzina zbudowana na prawie Bożym jest ojczyzną życia, miłości, wierności, radości i szczęścia; stanowi sanktuarium życia i świętości. Dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin.

2. Dzisiaj żegnamy 2023 rok, a już jutro powitamy rok 2024. Po Mszy Św. nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne, w czasie którego odśpiewamy uroczyste Te Deum laudamus za mijający czas, za co w tym ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Postarajmy się też i Nowy Rok rozpocząć w Imię Boże: w tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (uroczystość ta jest świętem nakazanym!) oraz Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze Święte w porządku niedzielnym. W tym dniu Kościół również otwiera skarbiec odpustowy: odpust można uzyskać za pobożne odmówienie hymnu do Ducha Świętego Veni Creator Spiritus.

4. Trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda.

– Wtorek, 02.01. – g. 15.00 – Kępa

– Środa,  03.01. – g. 16.30 – Pokrzywno – bloki 11 i 12

– Czwartek,  04.01 – g. 16.00 – Pokrzywno – bloki 8,9,10 i domki

– Piątek, 05.01 – g. 17.40 – Różanka, P. Herba, P. Matuszewscy

– Niedziela, 07.01. –g. 15.00 – od P. Szak, P. Skwark, P. Polak.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek w Róży Wielkiej przed Mszą św. o godz. 16.00 i w Leżenicy przed godz: 17:00.

6. W najbliższą sobotę, 6 stycznia, świętować będziemy Objawienie Pańskie. Zapraszamy na Msze Święte tak jak w niedziele. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara: C + M + B, dodając cyfry Roku Pańskiego, ale co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mantionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa oczekują.

7. W uroczystość Objawienia Pańskiego rokrocznie obchodzimy Światowy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne.

8. W przyszłą niedzielę zaś Kościół obchodzi święto Chrztu Pańskiego, który kończy w liturgii okres Narodzenia Pańskiego.

9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę obfitości łaski Bożej w nadchodzącym Roku Pańskim 2024.

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest