OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 31 lipca 2022 R. – XVIII Niedziela Zwykła

  1. Jutro rozpoczynamy miesiąc sierpień poświęcony w dużym stopniu Matce Bożej, wydarzeniom patriotycznym a w wieloletniej tradycji także postanowieniom abstynenckim, gdyż problem alkoholizmu w naszej Ojczyźnie jest wciąż poważny. 1 sierpnia będziemy obchodzili 78. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny.
  2. Także jutro – po raz 40 – wyruszy Diecezjalna Pielgrzymka Piesza ze Skrzatusza na Jasną Górę. Msza Święta rozpoczynająca pieszą pielgrzymkę zostanie odprawiona w Skrzatuszu o godz. 12.30 pod przewodnictwem ks. bp Krzysztofa Zadarko. Można też przez modlitwę włączyć się w pielgrzymowanie w tzw. Złotej Grupie.
  3. W najbliższym tygodniu wspominać będziemy w liturgii następujące tajemnice i świętych: – w poniedziałek wspominamy św. Alfonsa Marię Liguoriego biskupa i Doktora Kościoła, w czwartek zapraszamy na cotygodniową adorację eucharystyczną na godzinę 18.00. W czwartek wspominamy św. Jana Marię Vianneya a w sobotę przypada święto Przemienienia Pańskiego.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej podczas adoracji w czwartek i w piątek przed Mszą świętą w Róży Wielkiej o godz. 17.00 i w Leżenicy o godz. 18.00.
  5. Objazd chorych i starszych osób w sobotę, od godz: 8:30. Zapisy tych osób w Zakrystii lub Biurze Parafialnym.
  6. Jak co tydzień zachęcam do sięgnięcia po prasę katolicką, zwłaszcza po Gościa Niedzielnego.

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest