OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 31 Marca, Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1. W dzień Zmartwychwstania Pańskiego pragnĘ życzyć Wam, drodzy Parafianie i drodzy Goście Bożego błogosławieństwa, odwagi i zapału. Oby prawda o Jezusie „Panu żywota, który nie zna śmierci” – jak śpiewamy w tym czasie wielkanocnym była nieustannie głoszona naszymi ustami. A nadzieja płynąca z pustego grobu Jezusa niechaj nadaje sens naszym codziennym wysiłkom i staraniom. „Nie lękajcie się, otwórzcie drzwi waszych serc i domów zmartwychwstałemu Chrystusowi. To pewna droga”.

2. Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte jak w każdą niedzielę. W tym dniu tradycyjnie zbieramy ofiary na kształcenie w diecezji.

3. Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W sobotę od godz. 9.00 objazd chorych i starszych z Komunią Św.

4. Pragnę podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła oraz kościołów filialnych do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za ich posprzątanie, za przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Niech Wam wszystkim Dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.

5.Od wtorku, 2 kwietnia msze wieczorne o godz: 18:00.

6. Podczas paschalnej oktawy przeżywać będziemy, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W te dni zapraszamy do kościoła do wspólnej modlitwy. Spowiedź Św. w czwartek podczas Adoracji i w piątek przed Mszami. Dodatkowa Msza Św. w Róży o godz. 17.00 i o godz. 18.00 w Lezenicy.

7. W sobotę po Mszy Św.  o godz.: 18:00 nabożeństwo z racji I soboty miesiąca.

8. Zaplanowane spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej na najbliższą sobotę zostaje przesunięte na przyszłą sobotę 13 kwietnia na godz. 18.00.

9. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego, którą rozpoczyna się w naszej ojczyźnie Tydzień Miłosierdzia. Naszym przygotowaniem do tego święta jest trwająca od Wielkiego Piątku Nowenna do Bożego Miłosierdzia.

10 . Pragną zawrzeć związek małżeński:

– Izabela Bukowska, st. wolnego, zam. Łomnicy,

– Paweł Patrynowski, st. wolnego, zam. Łomnicy.

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest