OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 6 listopada 2022 R. – XXXII Niedziela Zwykła

Intencje dla Żywego Różańca;

Papieska: Módlmy się, aby dzieci, które cierpią – żyjące na ulicach, ofiary wojen, osierocone – miały dostęp  do edukacji i mogły na nowo doświadczyć bliskości rodziny. 

Parafialna :  Za zmarłych członków Kół Żywego Różańca  oraz za wszystkich  zmarłych w czyśćcu cierpiących,  aby dzięki wstawiennictwu Maryi mogli dostąpić radości życia wiecznego.

1. Dziś trzydziesta druga niedziela zwykła w roku kościelnym. Błagamy Boga, aby oddalił od nas łaskawie wszelkie przeciwności, abyśmy wolni od niebezpieczeństw duszy i ciała, mogli swobodnie Mu służyć.

2. Do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

3. W środę, 9 listopada, przypada święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika na Lateranie jest kościołem katedralnym biskupa Rzymu, czyli papieża. Nad wejściem widnieje napis w języku łacińskim: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”. Do XIV wieku stanowiła ona centrum życia Kościoła. To święto to także wyraz naszej jedności z następcą Świętego Piotra – papieżem Franciszkiem.

4. W piątek, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. Msza Święta w naszej świątyni o godz.  10:00 w Róży Wielkiej. Zapraszam na wspólną modlitwę w intencji naszej ojczyzny. Modlitewną pamięcią będziemy ogarniać wszystkich, którzy zginęli w walce o jej wolność. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa. Ksiądz Biskup Edward Dajczak w związku z uroczystością udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia.

5. W sobotę o godzinie 17.00,  Msza Święta i spotkanie formacyjne dla młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

6. W najbliższą niedzielę, 13 listopada, przypada obchodzony od 2009 roku Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym (zawsze w drugą niedzielę listopada). Zbiórka do puszek na Fundusz Organizacji „Kościół w potrzebie”. Także tego dnia będziemy obchodzić już po raz piąty ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy otwartości na Boże słowo oraz odwagi w podejmowaniu codziennych obowiązków względem Boga i bliźniego.

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest