OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 6 sierpnia 2023r. XVIII Niedziela Zwykła

Intencja ogólna – Módlmy się, aby Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie pomogły młodym ludziom wyruszyć w drogę, żyć Ewangelią i być jej świadkami we własnym życiu.

Parafialna – Módlmy się o stosowną pogodę, obfite plony i błogosławieństwo Boże dla rolników i pracujących na roli oraz o zakończenie wojny w Ukrainie i pokój na świecie.

1. W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Kościół to święto obchodzi już od VI wieku, a w Polsce znane jest od wieku XI. Akt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak mizerne i niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

3. W środę, 9 sierpnia, w liturgii wspominamy świętą Teresę Benedyktę od Krzyża – Edytę Stein (1891-1942), współpatronkę Europy.

4. W czwartek, 10 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika (†258). Odpust parafii w Różewie w tym dniu nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu ani Mszy Świętej w Łomnicy.

5. Ks. bp Ordynariusz zaprasza małżeństwa i rodziny na Górę Chełmską, do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, gdzie 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia NMP, będziemy wspólnie modlić się w intencji naszych rodzin, a także za naszą Ojczyznę w rocznicę Cudu nad Wisłą. Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin rozpocznie się o godz. 11 00 modlitwą różańcową, po której o godz. 12 00 odprawiona zostanie uroczysta Eucharystia. Po Eucharystii wspólne świętowanie – piknik rodzinny.

6. Pragną zawrzeć związek małżeński:

– Weronika MAJEWSKA, st. wolnego,

– Jerzy FEDYNIAK, st. wolnego.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest