OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 14 maja 2023r. VI Niedziela Wielkanocna

1. Przez kolejne dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzi się nasza wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi. Właśnie w ten sposób stajemy się solą dla ziemi, nadajemy właściwy sens naszej doczesności.

2.W sobotę, grupa 12 dzieci z klasy III przystąpi po raz pierwszy do I Komunii Św. na Mszy Św. o godz: 12:00. Zbiórka dzieci wraz z rodzicami i rodzicami chrzestnymi o godz: 11:45 przed Kościołem. Dzieci I – komunijne przeżywać będą „Biały Tydzień” podczas Mszy Św. niedzielnych do Uroczystości Bożego Ciała.

2a. W czwartek podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 18.00 I Spowiedź dzieci przystępujących do I Komunii Świętej i ich rodzin.

2b. W piątek o godz. 17.00 próba generalna przed I Komunią.

3. We wtorek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Stąd zyskał miano „łowcy dusz”.

4. W czwartek, 18 maja, przypada 103. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. Tego dnia podziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wbrew wszelkim atakom na jego osobę wpatrujmy się w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia, krok po kroku być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając Jej synowskie: „Totus Tuus”.

5. W piątek nie będzie Mszy Świętej w Leżenicy.

5a. W piątek, o godz.: 19:00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

6. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 17:30 w Róży Wielkiej a w pozostałych kościołach wg ustaleń. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej pomoc!

7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której przez specjalną nowennę będziemy się przygotowywali do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

8. Przypominam o obowiązku odbycia Spowiedzi Wielkanocnej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Każdego dnia przed nabożeństwem majowym jest możliwość przystąpienia do Spowiedzi Św.

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest