OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 8 październik 2023r. XXVII Niedziela Zwykła

1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i trudnych doświadczeń. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszych kościołach. Członków Wspólnoty Żywego Różańca oraz wszystkich parafian serdecznie zapraszamy na tę wspólną modlitwę!

2. W przyszłą niedzielę, 15 października, będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic oraz obchodów w naszej ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.

3. W niedzielę, 15 października, przypada w kalendarzu liturgicznym wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa. Ten dzień obchodzony jest także jako Dzień Dziecka Utraconego, który po raz pierwszy obchodzono w USA w 1988 roku. Będziemy wspierać naszą modlitwą wszystkich rodziców, którzy utracili dzieci jeszcze przed narodzeniem, wypraszając im Boże pocieszenie w trudnych chwilach.

4. W zakrystii i u ministrantów można nabyć kalendarz diecezjalny, pięknie wydany ofiara 10 zł.

5. Zbliża się miesiąc listopad. W najbliższym czasie pójdziemy na cmentarze porządkować groby naszych drogich zmarłych. Czynić to będziemy w poczuciu miłości i wdzięczności dla tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca. Czynimy tak, bo chcemy spełnić chrześcijański obowiązek i podtrzymać piękną polską tradycję. Pamiętajmy jednak o tym, że największym i najpiękniejszym darem dla zmarłych jest dar Ofiary Mszy świętej i naszej modlitwy. Wyrazem tej modlitewnej pamięci o naszych zmarłych są również wypominki,  odczytywane w listopadzie. Od dziś z przedsionka kościoła można zabrać, lub u ministrantów otrzymać gotowe karki do zapisania. Natomiast kartki z wypisanymi już imionami i nazwiskami naszych zmarłych proszę składać, na tacę lub kancelarii parafialnej. Proszę o wypisywanie nazwisk drukowanymi literami, aby uniknąć pomyłek.

6. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie ś+p. Jadwigę Szczepanek, l. 81 z Leżenicy i ś+p. Natalie  Musiał, l. 91 z Łomnicy. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a Ich dusze oddajmy Bogu w modlitwie: Wieczny odpoczynek …

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest