OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 04 czerwca 2023r. Najświętszej Trójcy

Papieska – Módlmy się, by międzynarodowa wspólnota w konkretny sposób zaangażowała się w zniesienie tortur oraz zagwarantowała wsparcie dla ofiar i ich rodzin.

Parafialna – Módlmy się, o święte powołania do kapłaństwa, życia konsekrowanego i pracy na misjach z naszej diecezji.

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o mądrość Bożą i o światło Ducha Świętego. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej! Nasza Parafia przeżywa dzisiaj swój odpust, którego główne uroczystości będziemy obchodzić w najbliższą sobotę.

3. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa po Mszy Świętej. Serdecznie zapraszam, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.

4. W środę o godz.: 18:30 próba sypania kwiatów dla dziewczynek połączona z próbą i spowiedzią dla dzieci, które w uroczystość Bożego Ciała, będą przeżywały rocznicę swojej pierwszej komunii świętej.

5. W czwartek – Uroczystość Bożego Ciała. Msza Święta z procesją w Róży Wielkiej o godzinie 12.00. W pozostałych kościołach w Łomnicy o 8.00, Kępie o 9,00 i Leżenicy o 10.00. Udekorujmy nasze domy, by pokazać Jezusowi, jak bardzo cieszymy się z tego Jego nawiedzenia. Na zakończenie procesji błogosławieństwo na cztery strony świata i hymn „Ciebie Boga wysławiamy”. Taca zebrana w tym dniu będzie przeznaczona na organizację uroczystości 400-lecia nadania wezwania Trójcy Świętej naszemu kościołowi.

7. Od piątku trwać będzie Oktawa Bożego Ciała, codzienną Eucharystię w poszczególnych kościołach będziemy łączyli z uroczystym odśpiewaniem litanii do Serca Jezusowego przed Najświętszym Sakramentem o godz: 18:00. Wyjątkowo Msza Św.  w piątek o godz. 9.00 w Róży Wielkiej.

8. Ks. biskup ordynariusz udzielił dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych na piątek, 9 czerwca 2023 r.

8a. W piątek o 17.00 próba dla rodziców i kandydatów do bierzmowania.

9. 10 czerwca o godz.: 12.00 przeżywać będziemy uroczystości nadania wezwania Trójcy Świętej naszemu kościołowi w Róży Wielkiej. Rozpoczniemy Mszą Świętą pod przewodnictwem bp Zbigniewa Zielińskiego, podczas której zostanie udzielony Sakrament Bierzmowania. Następnie nasze świętowanie będzie miało miejsce w ogrodzie przy plebanii tam wspólny poczęstunek. Do wspólnego świętowania zaproszeni zostali księża z naszego dekanatu jaki byli proboszczowie naszej parafii. Zapraszam wszystkich do udziału w tych uroczystościach,

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest